derestitulka

Dereš na Dereši!!!

Po takmer 10 ročnej pauze sa kapela Dereš vracia na koncertné pódia. Stane sa tak práve na našom festivale, ktorý sa bude konať už piaty krát neďaleko Šale (hodinku od BA) v obci Jatov-KenDereš. Festival DerešOpen 2015, ktorý  7.-8. augusta bude zároveň jediným miestom v tomto roku, kde táto heavy-metalová legenda odpáli svoju show. Ako uvádza spevák skupiny Vojto Bohuš: „Týmto jediným koncertom po dlhých rockoch si chceme spomenúť na ťahúňa kapely Dereš – Vlada “Šeša ” Šešeru a tiež geniálneho textára Jožka Urbana… a už len názov festivalu hovorí za všetko “DEREŠ OPEN““.

Po tragickom odchode ťahúňa skupiny Vlada Šešeru sa chalani vracajú v pôvodnej zostave, aby sme si všetci pripomenuli a uctili pamiatku skvelého muzikanta a výborného kamaráta. Predstavia sa v zložení: Vojto Bohuš – spev, Ivan “Piviak” Horváth – gitara, Martin “Malý Peci” Uherčík – bicie a Aty Béreš – basgitara.

Kultová formácia z Bratislavy vznikla v roku 1985 a koncom 80. a začiatkom 90. rokov patrila medzi najúspešnejšie formácie na Slovensku. Medzi ľuďmi zarezonoval najviac jej hit Na panské, ktorý počuť z rádií aj dnes. Po tragickom odchode lídra formácie Vlada „Šeša“ Šešeru sa kapela rozpadla. Gitarista i basgitarista Vlado Šešera, bol medzi hudobníkmi veľmi známy. Občas hosťoval s niektorými ďalšími skupinami, no predovšetkým pôsobil ako tour – manažér a zvukár pre takmer celú slovenskú špičku. Hoci album nikdy nevydali kapela má svojich priaznivcov dodnes….